zrób ze sobą COŚ

W czasie takim jak jest ostatnio, ciężko mi się odbiera telefony od znajomych, bo boję się, że już nie chcą tego słuchać. Wstydzę się już w kółko mówić to samo. Nadawać czerni i otchłani nowe słowa czy wartość. By nie zabrzmiały tak jak ostatnio, tak jak wczoraj, tak jak rok temu. Czy ja mogę zrobić coś innego? Choć to nie do końca uczciwe w taki czas staram się robić cokolwiek, co by było działaniem. Nie są to rzeczy, które są na liście moich priorytetów, ale są one jakimś bodźcem by się ruszyć, zmienić perspektywę.

I tak w tym tygodniu udało się:

  • dokończyć pierwszy stołek. Stał sobie pod klatką, czekając na nowego właściciela. Zdjęłam stare obicie, wyjęłam wszystkie stare zszywki, oczyściłam go papierem ściernym i na nowo pomalowałam bezbarwnym lakierem. Z resztą na pomoc przyszła mi przyjaciółka. Nowe obicie i mam trochę więcej lata u siebie w pokoju :)
  • ugotować pierwszy w życiu gulasz :), zrobić pierwsze w tym sezonie leczo i upiec prawdziwe letnie ciasto – czyli LATO  w kuchni w pełni.

– https://www.kwestiasmaku.com/przepis/ciasto-jogurtowe-z-truskawkami-i-kruszonka polecam :)

z truskawkami wychodzi super, a z porzeczkami musiałam dużo dłużej piec choć było równie dobre (moje ulubione połączenie słodkiego ciasta i kwaśnych owoców ) to dla początkujących polecam najpierw truskawki. Znajomi, rodzina zadowoleni (współlokatorka czeka na następne ;) ) porównują do drożdżowego ale dużo szybsze i prostsze w zrobieniu.

  • przepis na leczo : https://www.zajadam.pl/dobre-przepisy/leczo
    • używam tylko po to bo… nie mogę zapamiętać kolejności dodawania składników. Oczywiście częśc składników pominęłam (boczek, słoninę.. ) i nie za bardzo trzymałam się proporcji ale! zdecydowanie przez kolejność dodawania i obowiązkową dla mnie cukinie i charakterystyczną dla lata jasno zieloną paprykę i świeże pomidory przepis pomaga by zrobić najlepsze leczo na świecie, które smakuje jak lato !
  • Byłam u spowiedzi, polecam spowiedź w tak trudnym czasie, bo przecież nie chodzi o to żeby tylko się wyspowiadać, ale oddać Bogu w niej to co nam utrudnia odnalezienie Światła w życiu.

Może nie są to rzeczy na których faktycznie się chciałam skupić w tym tygodniu, ale … chociaż tyle udało się zrobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *